Pon - Pt 08:00-16:00 668-199-917

Upadłość firmy

Nie czekaj

DLA KOGO?

Mamy pełną świadomość, że upadłość firmy jest jednym z najgorszych momentów w życiu przedsiębiorcy. Niemniej czasami jest to nieuniknione, a wręcz najlepsze rozwiązanie.

Upadłość ogłosić mogą zarówno duże firmy, jak i małe jednoosobowe działalności gospodarcze. Zgodnie z prawem upadłościowym zdolność upadłościową ma przedsiębiorca, czyli osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne prowadzące we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową, a także:

 • spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjne nieprowadzące działalności gospodarczej;
 • wspólnicy osobowych spółek handlowych, ponoszący odpowiedzialność za zobowiązania spółki bez ograniczenia całym swoim majątkiem;
 • wspólnicy spółki partnerskiej.

KIEDY NAJLEPIEJ SIĘ DO NAS ZGŁOSIĆ?

Jeśli już wiesz, że jesteś na granicy niewypłacalności, nie masz środków na regulowanie bieżących zobowiązań i prognozujesz, że stan ten nie ulegnie poprawie, po prostu skontaktuj się z nami. Nie czekaj, bo brak działania narazi Cię na odpowiedzialność za zobowiązania, odszkodowawczą, a nawet odpowiedzialność karną.

Upadłość ogłasza się w stosunku do dłużnika, który stał się niewypłacalny, czyli takiego, który utracił zdolność do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych. Domniemywa się, że stan ten powstaje, jeżeli opóźnienie w wykonaniu zobowiązań pieniężnych przekracza trzy miesiące.

CO DLA CIEBIE ZROBIMY?

 • Wykonamy analizę podstaw wszczęcia postępowania upadłościowego,
 • przygotowujemy wniosek o otwarcie postępowania upadłościowego i wszelkie niezbędne dokumenty, jak spis wierzycieli, spis inwentarza itp.,
 • będziemy pełnić funkcję pełnomocnika upadłego w toku postepowania upadłościowego, obejmiemy kontrolę i nadzór nad tym postępowaniem.

KORZYŚCI ZE WSPÓŁPRACY:

 • profesjonalne porady prowadzone przez doświadczonych doradców
 • wsparcie na każdym etapie procesu
 • indywidualny doradca dedykowany każdej sprawie
 • wszechstronne doświadczenie pozwalające na szerokie spojrzenie na konkretny przypadek
 • szybka reakcja pracowników i łatwy kontakt

JAK WYGLĄDA UPADŁOŚĆ FIRMY?

Proces ogłaszania upadłości jest niezwykle stresujący i zapewne będziesz chciał przeprowadzić go jak najszybciej i bezboleśnie. Decydując się na współpracę z nami, zapewniasz sobie sprawne i profesjonalne wsparcie. Wykorzystamy nasze długoletnie doświadczenie, by sprawnie przeprowadzić Cię przez proces ogłaszania upadłości.

Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób powinieneś przeprowadzić proces upadłości, koniecznie skontaktuj się z nami.

Statystyki

Centrum Restrukturyzacji i Mediacji w liczbach
0
lat doświadczenia
0
spotkań i rozmów biznesowo – prawnych
0%
zaangażowania z naszej strony

Chcesz otrzymać bezpłatnie audiobook „Restrukturyzacja firmy od A do Z”?

[FM_form id=”1″]